Çalışma Saatleri: 8.00-17.00 Pzt-Cum
Randeveu ve İletişim Hattı 0332 353 21 56

Cilt yenilenmesi için doğal malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. Eğer sizler de hayal ettiğiniz güzellikte kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız yumurta akı ve portakal kabuğu maskesi ile tanışabilirsiniz. Yumurta Akı Maskesi ile ilgili dikkatinizi çekecek bilgileri okumaya hazır mısınız?

Yumurta Akının ve Portakal Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildinizi onarmaya işe yarayan portakal kabuğu ve yumurta beyazı antioksidan bakımından da oldukça zengindir. Cildinizi sağlıklı ve genç tutan yumurta akı nemlendirici özelliğe sahiptir. Yumurta akının içerisinde yer alan proteinler cildin sıkı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu aktif maddeler aynı zaman da cildin genç bir görünüm kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Yumurta akının içerisinde lutein olarak isimlendirilen madde bulunmaktadır. Lutein maddesi cildin doğal nemini yakalamasına ve elastikiyetin artmasına yardımcı olmaktadır. Bu madde aynı zaman da serbest radikallerin etkisini de azaltmaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Yumurta Akı Maskesi

  • 1 adet yumurta (beyazı)
  • 1 adet bez
  • Gerekli miktarda buzlu su
  • 10 gram portakal kabuğu

Yumurta akı maskesi için ilk adımda portakal kabuğunu güneşin altında kurumaya alalım. Bu adım sonrasında kurumuş olan portakal kabuklarını rendeleyerek pudra kıvamına getirelim. Bir adet çırpılmış yumurtanın üzerine kurutulmuş ve rende haline getirilmiş portakal kabuklarını ilave edelim. Hazırladığımız karşımın gece kullanılması önerilmektedir. Maskenin gün içerisinde kullanılmaması önerilmektedir. Çünkü cildiniz gün içerisinde güneşe karşı hassaslaşacaktır. Bu sebepten dolayı maskenin gündüz vakitlerinde kullanılmaması gereklidir.  Maskenin temiz cilt üzerine ince bir tabaka halinde uygulanması gereklidir. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleme süresinin ardından cilt üzerine dairesel hareketler aracılığı ile masaj yapılmalıdır. Bu adım sonrasında buzlu su içerisine bastırılmış olan bez cilt üzerine uygulanır. 1 dakika bekledikten sonra buzlu bez cilt üzerinden çekilir. Bu adım iki defa tekrarlandıktan sonra cildin güzelce temizlenmesi gereklidir. Haftada bir defa düzenli bir şekilde uygulamaya alacağınız yumurta akı ve portakal kabuğu maskesi sayesinde kısa süre içerisinde hayal ettiğiniz kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.