Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
Yaz aylarında el ve ayak bakımı
03
Ağu

Yaz Aylarında El ve Ayak Bakımı İçin Neler Yapmalıyız?

Yaz aylarında el ve ayak bakımı için klasik bakımların dışına çıkılması gerekebilir. Özellikle yaz aylarında daha fazla göz önünde olan ayaklar için kişilerin özel bakım göstermesi, daha güzel bir görünümün elde edilmesini sağlayacaktır.

El ve ayak bakımının yapılması, kişilerin güzel görünmesinin yanı sıra sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlar. El ve ayak bakımı için sağlık merkezlerinin tercih edilmesi mümkün olabileceği gibi kişilerin kendi kendine de bakım yapabilmesi mümkündür. El ve ayak bakımlarının aynı zamanda tırnak bakımının göz ardı edilmemesi gerekir. El ve ayaklar için tırnaklar çok önemli olduğundan dolayı kişilerin tırnakları için de gerekli bakımı yapması gerekir.

Tırnak Bakımını İhmal Etmeyin!

Tırnaklar için uygun bir bakım yapılmadığı takdirde, kırılmalar, batmalar yaşanabilir. Bu da el ve ayakların çok kötü görünmesine yol açabilir. Kişilerin el ve ayak bakımı noktasında yeterli bilgisi bulunmuyorsa, yapması gereken işlemler için kişilerin uzman merkezlere müracaat etmesi yeterli olacaktır.

El Ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılabilir?

El ve ayak bakımı için kişilerin sabun tozuyla karıştırılmış sıcak su içerisinde el ve ayaklarını 15 dakika bekletmesi gerekir. Suyun sıcaklığının 35 derece olması yeterli olacaktır. Böylece el ve ayaklar yumuşayacak ve temizlik için ideal hale gelecektir.

Ardından tırnak çevresi etlerden ve pisliklerden arındırılarak temizlenmelidir. Ardından tırnaklar için törpü ve makas ile kesim işleri yapılmalıdır.

Bu aşamaların ardından kişilerin özel peeling ürünleri ile el ve ayaklarını kolayca ovalamalı ve derinin arındırılmasını sağlaması gerekir. Yaz aylarında farklı olarak özel masajlar ve daha sık bakım periyotları tercih edilmelidir.

 

Leave a Reply