Çalışma Saatleri: 8.00-17.00 Pzt-Cum
Randeveu ve İletişim Hattı 0332 353 21 56

Cilt bakımı denildiği zaman akla gelen ilk kavramlardan olan antiaging kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olma anlamına gelmektedir. Antiaging uygulamaları ile daha sağlıklı yaşam veya kronik hastalıkların oluşmasını önleyebilmek ya da geciktirebilmek hedeflenmektedir. Giderek artan yaşam süreleri yaşlandıkça daha dinç, sağlıklı ve genç görünme arzusu antiaging tedavilerinin ön plana çıkmasına neden olmuştur. Sizler için sunduğumuz antiaging uygulamalarını inceleyelim 😉

Antiaging Uygulamaları

Dolgu (Botoks)

Botoks daha çok alında oluşan ve gerdanda oluşan çizgilerin giderilmesi için kullanılan yöntemlerden birisidir. İlk olarak dünyaya 1989 yılında tanıtılmıştır. O günden bugüne dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Özellikle 49-50 yaşlarındaki kişilerin tercihidir. Kırışıklıklarda iki yönlü olarak kullanılan yöntemde, ilk olarak kırışıklığa neden olan kas gevşetilir. Sonrasında, kas gevşediği bu kası kullanamayan kişinin kırışıklığı ortadan kalkar. Son zamanlarda botoksun uygulandığı bir diğer bölgede koltuk altıdır. Bu yöntem sayesinde koltuk altı terlemesi ve ellerde oluşan terleme önlenmektedir. Uygulanan botoksun kalıcı olması adına, 6 ayda bir botoks yaptırılabilir. Çünkü botoks, uygulandıktan 4-6 ay sonra etkisini kaybetmektedir. Bunların yanı sıra, güneşten korunarak ve nemlendirici kullanarak da etkisinin azalmasına engel olunabilir.

Cilt PRP Tedavisi

PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” olarak adlandırılan yöntemde, hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilmektedir. Son dönemlerde gelişmiş olan bu yöntemde, elde edilen serum, derinin içine enjekte edilir. Kan pıhtı hücresini hasarlı dokulara taşır ve burada onarım süreci başlar. Böylece hasarlı doku güçlü bir şekilde onarılır. sarkma, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavileri gibi sorunlar karşısında kullanılabilen bir yöntemdir. yüz, boyun, dekolte, ellerin üstü ve bacak içleri, kollar, saçlı deri vücudun birçok bölgesine uygulanabilmektedir. Tedavi 2-4 hafta aralıkla yapılır. Yapıldıktan 12 ay sonra yeniden uygulanabilmektedir.

Altın Bakımı

Geçmiş yıllarda en zengin kişiler ve ülkeyi yönetenler tarafından kullanılan altın maske, dünyaya Japonya’dan yayıldı. Güzellik salonlarında da yapılan altın maske, istenildiği takdirde evde de uygulanabilmektedir. Maske için gereken malzemeler; su ve 1 yemek kaşığı sarı altın tozudur. Altın maskenin faydaları şu şekildedir;

Bu maske cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.

Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.

Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.

Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.

Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.

Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.

Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.

Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.

Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.

Radyofrekans

Isı kontrollü zayıflama yöntemi olan radyofrekansta, radyo dalgaları vücutta bulunan su moleküllerini ve iyonları harekete geçiriyor. Bu işlemin uygulandığı bölge,  41-43 derece sıcaklığa çıkartılıyor. Bu derece cilt altında 50-55 dereceye denk geliyor. Bu sayede, eskiyen ve yıpranan kolajen lifleri yenilenir. Aynı zamanda dolaşım düzenlenir ve dokular canlanır. Selülit tedavisinde, bölgesel yağ birikimlerinde kollardaki gevşemelerde kullanılan bir tedavi yönemidir. Tedavi sonrasında beklenen sonuçlar şöyledir;

Yüz ovalinin toparlanması, sıkılaşması

Yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların azaltılması

Boyun cildinin toparlanması, sıkılaşması

Kaşların kaldırılması

Cilt renginde canlanma

Fraksiyonel Radyofrekans

Son yıllarda geliştirilen tedavi yöntemlerinden biri olan Fraksiyonel Radyofrekans, ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi ile tedavi etmektedir. Uygulama adım adım şu şekilde yapılmaktadır;

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir.

Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.

Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır. En sık yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılır.

Uygulama öncesi ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanır.

Tedavi yöntemi 16 yaşın üzerinde herkes için uygulanabilir. Yaklaşık 30 dakika süren uygulama sonrasında 24 saatten 72 saate kadar uygulanan bölgede herhangi bir kızarıklık, şişlik olup olmayacağı kontrol edilmelidir. Aksi bir durumda doktora başvurulması gerekir.

İple Yüz Germe

Yöntemin ismi “İple yüz germe” olsa da, yöntem vücudun her yerinde kullanılmaktadır. Hem kadınlara hem de erkeklere kullanılabilmektedir. Yöntem uygulandıktan sonra, cildin sıkılaşması birkaç haftayı bulmaktadır. 2 yıl boyunca da etkisi görülmektedir. Ameliyatsız olarak yapılması, çoğunlukla tercih edilmesini sağlamaktadır.