Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, bel, basen, karın, kollar, sırt, bacak, bacakların uyluk kısımları ve iç yüzeyleri gibi alanlarda oluşan bölgesel yağ birikimlerini yok etmek amacı ile kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz, yağ dokularını belirlenen derecede soğutur ve bu soğutma sonucu dondurulur. Böylece deforme olan yağ hücreleri belli bir süre içerisinde vücuttan atılır.

Uygulama, Coolshaping patentli entegreli cryo, vakum ve led teknolojisi kullanarak hedef bölgede bulunan lokal yağları azaltır, ayrıca hedef bölgede bulunan yağ dokularını ameliyata gerek kalmadan parçalayarak vücuttan atar.

Coolshaping cryo soğutma, Amerika’da yapılan araştırmalar neticesinde başarısını kanıtlamış, FDA onaylı, son derece güvenilir bir yöntemdir.

Neden Soğuk Lipoliz Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Ağrısız ve acısız olarak, en az seansla etkili sonuçlar alabileceğiniz Soğuk Lipoliz, yapılan uygulamalar neticesinde alınan pozitif sonuçları ile etkinliğini kanıtlamış bir bölgesel zayıflama yöntemidir.

Faydaları Nelerdir?

Uygulama, Coolshaping tedavisi sırasında cryo-enerjiyi negatif basınç ve led teknolojisinin etkinliği arttırıcı etkisi ile aktarır.

Sistem özel olarak derinin üst tabakasını korur ve cryo-enerji, diğer dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini kristalize eder. Kristalize olan yani donan yağ hücreleri işlevlerini yerine getiremez ve vücut tarafından bütünlüğü bozularak atılır.

Cryo lipoliz yöntemi ile hızlı ve etkin bölgesel incelme zayıflama sağlanabilir.

Yan Etkisi Var mıdır?

Vücudun normal katabolik mekanizması ile parçalandığı için herhangi bir şekilde ciltte sarkma veya uygulama bölgelerinde düzensiz çökme görülmemektedir.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Özellikle çok kilolu ve yağ dokuları uzun süreden beri var olan kişilerde 1 seans yerine seans sayısı arttırılarak, 15 – 25 gün aralıklarla 2 – 3 seans aynı bölgeye uygulama yapılmalıdır. Bu şekilde sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilir.

Bu uygulamaların yanı sıra başlıklar içerisinde yer alan led ve lazerler ile de yağlı dokuya ekstra yağ sıvılaşma etkisi ve cilde yakın olan dokuların stimulasyonunu sağlama, morluk riskini azaltma gibi etkileri de mevcuttur.

Başlık içerisinde bulunan lazer demetleri derinin altına iner, yağ hücrelerinin zarlarındaki geçirgeliği arttırır ve içerde bulunan sıkışmış yağın dışarı çıkmasını sağlar. Bu yağların direk olarak vücuttan atılımına zemin oluşturur.

Etki Süresi Nedir?

Uygulama yapılmasında sonra 15 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanır. Tamamen estetik sonuç görebilmek için 2,5 – 3 ay beklemek gerekmektedir. Bu süre sonunda kişide %20 ile %40 oranında incelme görülür.