Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00 (Pazar Hariç)
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Blog

Özel Elif Polikliniği
Sivilceler ve Doğal Çözüm Önerileri
22
Ara

Sivilceler ve Doğal Çözüm Önerileri

Birçok kişinin korkulu rüyası olan sivilceleri geçirmenin doğal yolları mevcut. Sivilce, uygulanan doğal tedavi yöntemleriyle tamamen geçirilebilir ya da azaltılabilir. Özellikle ergenlik döneminde artan sivilceler, bazı cilt tiplerinden kaynaklı olarak ergenlik döneminden sonra da ciltte görülmeye devam edebilir. Sivilcelerin oluşumunda yapılan en büyük hatalardan birisi, sivilcelerin sıkılarak patlatılması. Bu eylemin cilde uygulanması, ciltte kalıcı izlere yol açabilir ve tamamen temizlenemeyen gözenekte yeniden sivilce oluşmasına neden olur. Sivilcelerinizi geçirmek için yapmanız gereken şey doğal yollara başvurmanız. Sivilceler ve Doğal Çözüm Önerileri başlığında sizlerle sivilcelerinizi geçirmek için cildinize uygulayabileceğiniz bazı doğal maskeler şu şekilde sıralanabilir;

Limon ve Bal Maskesi:

Bu karışım için 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı limona ihtiyaç duyacaksınız. Limon suyunu bala ekleyerek karıştırdıktan sonra, cildinize sürün. Karışımı 14 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Elma Sirkesi:

Elma sirkesi cildinizdeki sivilcelerinizi kurutmanızda size büyük fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda cildin pH dengesini kurmasına da yardım eden elma sirkesi, cildinizin genel anlamda onarılmasında da yardımcı olur.

Bıldırcın Yumurtası Maskesi:

Bu maske için; 2 tane bıldırcın yumurtası, 1 çay kaşığı bal, limon suyu ve beyaz kile ihtiyacınız olacak. Bu malzemelerin hepsini birbirine karıştırdıktan sonra karışımı yüzünüze sürüp 18 dakika boyunca bekletin. 3 hafta cildinize bu karışımı uygulamanız, sivilcelerinizden kurtulmanızda size yardımcı olacaktır.

Limon Maskesi:

Limon tüm cilt tipleri için uygun olduğundan, en çok tercih edilen doğal maskedir. Limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize uygulamanız, sivilcelerin kurumasında size yardımcı olacaktır. Dilerseniz, limon suyuna yoğurt karıştırarak da cildinize uygulayabilirsiniz. 14 dakika sonra cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.