Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Radyofrekans

Radyofrekans uygulaması, belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücutta geçirerek dokuların etkin ve güvenli ısınmalarını sağlar. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripolar teknolojisi Radyofrekans akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar.

Sistem her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eş zamanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Oluşan ısı kolajen ve elastin liflerinin kısalmasını ve üretiminin artmasını sağlar.

Radyofrekans Uygulaması Kullanım Amaçları Nelerdir?

Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroblast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. REGEN TRIPOLLAR Radyofrekans bakımlarının kolajen lifler üzerinde oluşturduğu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında bu lifler üzerinde hemen salınım başlamasına neden olur.

Kısa Dönemli Sonuçlar: Salınımlar sonrasında kolajen lifler birbirine dolanır ve yumrular oluşturur. Bu da cildin anında toparlanmasına neden olur.

Uzun Dönemli Sonuçlar: Takip eden seanslar sonrasında fibroblast hücrelerin kalitesindeki artış tüm uygulama bölgesinde kalıcı, gözle görünür sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır ve Seans Süreleri Ne Kadardır?

Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan özel kremleri ile yapılır. Radyofrekans işlemi tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman zaman içerisinde yok olacaktır.

Uygulama haftada iki olmak üzere 8 seans olarak uygulanmaktadır. Dekolte bölgesi dahil olmak üzere uygulama süresi 30 dakikadır.

Radyofrekans Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan uygulamada, hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutu ile doğru orantılıdır.

Özellikleri Nelerdir?

  1. İlk seanstan itibaren sonuçları hemen görebilme
  2. Uzun süreli kalıcı sonuçlar
  3. Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin
  4. Klinik kanıtlanmış sonuçlar