Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama, vücudun belirli alanlarında biriken yağ dokusunun azalması, bu bölgelerde görülen cilt sarkması, gevşek dokuların giderilmesi ve sıkılaştırılması anlamına gelmektedir.

Oranlı bir vücuda sahip kişilerde vücut yağı vücut yağı homojen bir şekilde dağılmaktadır. Uygulamada ise amaç, bu oranı bozan bölgeleri sağlıklı bir şekilde inceltmektir.

Radyofrekans tedavileri bu alanlarda kullanılan oldukça başarılı ve etkin yöntemlerdir.

Özellikle kadınlarda hamilelik sonrası süreçte hızlı kilo kaybı sonucunda bölgesel yağ fazlalıkları ve sarkmalar sıklıkla görülmektedir.

Bölgesel Zayıflama tedavisinde “Radyofrekans Enerjisi” cilde zarar vermeden ısıtarak, yağ hücrelerinin eritilmesini ve kollajen üretimini tetikler. Bu sayede cilt elastikiyet ve sıkı bir görünüm kazanmaktadır.

Yağ hücrelerinin eritilmesinde olduğu gibi Selülit mekanizması da radyofrekans enerjisinden aynı şekilde etkilenmektedir. Radyofrekans yağı yaymış olduğu enerji ile selülitli bölgedeki kan akışını hızlandırır. BU sayede cilt toparlanır ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Selülit Nedir ve Neden Oluşur?

Selülit, cildin bağ dokusunda ağrılı modüllerle seyreden, epidermis te portakal kabuğu görünümü yaratan, kıvrımlı görünüme sahip bir problemdir.

Basit anlatımıyla Selülit, derinin altında bulunan yağ tabakasıdır. Selülite neden olan yağ tabakası yağ dokusunu ters yöne doğru iterek cilde portakal kabuğu görünümü vermektedir. Bu da cildin buruşuk ve inişli çıkışlı görünmesine sebep olmaktadır.

Çok zayıf insanlarda dahi görülebilen bu problem, genel olarak kadınlarda görülmektedir.

Selülit Neden Oluşur?

  • Genetik faktörler
  • Hormon bozuklukları
  • Kan dolaşımı bozuklukları
  • Beslenme alışkanlıkları
  • Bağ dokusu zayıflığı
  • Sigara ve alkol tüketimi
  • Psikolojik faktörler
  • Hareketsizlik
  • Yavaş Metabolizma
  • Yetersiz su tüketimi

Kavitasyon İle Bölgesel Zayıflama Nedir?

Uygulama, yoğun ses dalgaları kullanarak bölgesel yağları ve selülitli bölgeyi hedef alır.

Exima Sistemi ise, yoğun ses dalgalarının (ultrasound) yanı sıra elektroporasyon ve vakum teknolojilerini bir arada kullanan kombine bir sistemdir. Ayrıca bölgesel zayıflama alanında radyofrekans, lenf drenaj gibi diğer yöntemler ile kombine olarak uygulanabilmektedir.

FDA onaylı bir yöntem olan Exima, noter tarafından bir seansta 4-12cm bölgesel zayıflama ve incelme tastiklidir.

Cerrahi bir işlem olan Liposuction uygulaması, günlük hayatta aksaklık yaratması dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilmemektedir.

Bu sebeple non-invaziv, yani cerrahi olmayan bölgesel zayıflama yöntemleri son dönemlerde yoğun olarak tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.