Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
19
Şub

Plazma enerjisi ile cilt kırışıklıkları ve ince çizgiler nasıl tedavi edilir?

Jett Plazma Medical; cilt tedavileri, ameliyatsız göz kapağı estetiği, gözaltı ve göz çevresi sıkılaştırma, dudak üstü çizgiler, küçük siğillerin alınması, akne ve diğer nedenlerden kaynaklanan skarların(izlerin) düzeltilmesi gibi alanlarda uygulanmaktadır. Uygulama sonrası işlem gören dokularda kısmi süreli karbon kabuk, morarma, hafif şişlik görülebilir.

Plazma enerjisi çevre dokulara zarar vermeden tedavi edilen dokuları süblime (katı biçimden gaz biçimine doğrudan geçiş) eder. Fazla deriyi almak için neşter ya da lazer kullanmadığından geleneksel girişime bağlı hiçbir riski barındırmaz. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem (30 dk-40 dk) uygulanır. Uygulama alanında işlem gören dokularda karbonlaşan küçük noktalar oluşur.

Uygulama Sonrası

* Tedavi alanı çevresinde şişlik normaldir.
* Oluşan karbon kabuklar 7-20 gün arasında düşer (dokunmayın).
* Tedavi edilen kısmı temizlemek için nötr sabun kullanılmalı, hiçbir alkollü ürün ile dezenfekte edilmemeli.
* Bölgeyi yumuşatmak için herhangi bir nemlendirici krem sürülmemeli.
* Herhangi bir flaster veya bant ile kapatılmamalı.
* Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) sonrası Allergodil veya visine göz damlası 1 hafta günde 3 kez uygulanmalı. Göz damlası sadece göz kapağındaki süblime edilen alana uygulanmalı.
* Güneş veya yapay ışıklardan (bilgisayar, ev ışık, telefon) bölgeyi korumak için en az 1 ay boyunca kalın bir likit fondöten bloğu uygulanmalı.

Leave a Reply