Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Lipoliz

Lipoliz, yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom, göz etrafındaki yağların, göz altı torbalarının giderilmesinde kullanılan, oldukça etkili bir lokal zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemidir. Uygun hasta seçimi yapılması ile Liposuctiona yakın sonuçlar vermektedir.

Uygulamada etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış, FDA tarafından onaylanmış “Fosfatidil Kolin” kullanılmaktadır. Yanında doku canlandırıcı ve kan akışını arttırıcı ajanların yanı sıra dokunun sert, yumuşak, sarkık veya fit olması durumuna göre eklenen yardımcı ajanlar da kullanılmaktadır.

Fosfatidil Kolin; uzun zamandan beri kolesterol düşürücü, tansiyon kontrol etmeye yardımcı olarak ve felçli hastalarda benzer amaçlarla damardan uygulamalarla oldukça yüksek dozda kullanılmaktadır.

Etkileri Neledir?

Yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom, göz etrafındaki yağların, göz altı torbalarının giderilmesi, cerrahi yolla alınan yağların çekilmesi sonucu ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde güvenle kullanılmaktadır. Özellikle selülitin oluşturduğu portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca erkeklerin sırt yağlarının tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.

Lipoliz, yağlar dışında, gıdı, çene altı yağları, koltuk altı bölgesi, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesinde de uygulanabilmektedir.

Etkisi Kalıcı mı?

Dengeli beslenme ve düzenli egzersiz ile desteklendiği sürece sonuçlar uzun süreli olur.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Seans süresi kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak sorunlu bölgelere en az 2 ile 4 seans uygulanması önerilmektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

%80 oranında hastalar 2. Seanstan sonra vücudundaki değişikliği fark eder. Her bir seanstan sonra vücut, doğal yollarla çözülen yağ atıklarını kendi kendine sıfırlamaktadır. Sık uygulanan uygulamalarda total yağ kaybı ortaya çıkabilir. Ayrıca yüksek doz uygulamalarda elde etmek istediğiniz etkiyi aşabilmek mümkündür.

Etkiyi gözlemleyerek 4 ile 6 hafta aralıklarla uygulama güvenle yapılabilmektedir.

Yan Etkileri Var mı?

Uygulama yapılan bölgede hafif morarma olabilir. Özellikle ilaç enjekte edildikten hemen sonra kaşınma, hafif yanma ve kızarıklık olabilir. Ancak bu belirtiler birkaç gün içinde kendiliğinden yok olabilmektedir. Aksi durumlarda doktora başvurmanızı öneririz.

Lipoliz, 18 yaşından küçük olan hastalara, gebe ve emziren kadınlara, şeker hastalarına, kanser hastalarına, karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalara, mevcut bir enfeksiyon geçiren hastalara, ilaç alerjisi olanlara önerilmemektedir.