Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi, bacaklarda bulunan büyük, iri kıvrım kıvrım ilerleyen ve göze hoş görünmeyen varislerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

Varislerin tedavisi eskiden sadece cerrahi yöntemlerle yani ameliyat ile mümkündür. Ancak son yıllarda varis tedavisinde teknolojik ilerlemelerle önemli bir başarıya ulaşmıştır. Lazerle Varis Tedavisinde uygulanan teknikler ve hasta memnuniyeti varis tedavisinde lazer yöntemini oldukça popüler ve tercih edilen bir tedavi yöntemi yapmıştır.

Lazerle Varis Tedavisi uygulamasında hasta uyutulmaz. Yani hastanın tamamen bilinci açık ve doktoru ile konuşur şekilde uygulanmaktadır.

Tedavi sırasında hastaya Lazerle Varis Tedavisi için özel olarak yapılan “tumesant anestezi” yöntemi uygulanır. Bu sayede hasta en ufak bir acı hissetmez. Hasta tedavi sonrasında evine yürüyerek gidebilir.

İşlem öncesi ve sırasında gelişmiş bir doppler cihazı ile iyi bir değerlendirme yapılmalıdır. Bacaktaki varis damarı içinde 2ç dereceden daha fazla kaçak saptanan hastalar bu tedavi için uygun adaylardır.

İşlem sırasında varis damarının içine lazer kateterinin yerleştirilmesi tamamen bu doppler cihazı yardımıyla hiçbir kesi yapılmadan gerçekleştirilmektedir. Yani bacakta herhangi bir yara veya dikiş söz konusu değildir.

Bacaklarda oluşan ve hanımları oldukça rahatsız eden telenjiektazi tarzındaki kılcal varisleri dışarıdan farklı bir lazer cihazıyla yakılabilmektedir. Bu işlem aralıklı birkaç seans uygulama sonucunda başarılabilmektedir.

Uygulamanın en önemli özelliği, muayenehane koşullarında başarıyla ayaktan uygulanabilmesi ve herhangi bir kesi yapılmadan hastanın hemen günlük hayatına dönebilmesidir.