Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
22
Haz

Lazer Epilasyon ve Etkileri

Bakımlı kadınların en büyük sorunları arasında istenmeyen bölgelerdeki tüylerin çok sık çıkması olurken, özellikle lazer kalıcı bir çözüm sunduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Klasik epilasyon yöntemlerinde sadece cildin üzerindeki tüyler alınır ve tüy kökleri cilt altında kalır. Bu da kısa süre içerisinde tüylerin yeniden çıkmasına neden olmaktadır. Lazer operasyon yönteminde ise kıl kökleri yakılarak yok edilir. Böylece yeniden tüylenme sorunu yaşanmaz.

Lazer Epilasyon Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Lazer operasyonda çok farklı teknikler vardır. Kullanılan lazer modellerin ve kişinin cilt durumuna göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Genelde en az 2 seans yapılarak, bölgedeki köklerin kurutulması hedeflenir. Lazer operasyonlarını uygulayacak kişilerin bu alanda deneyimli ve uzman olması önemlidir. Aksi halde ciltte telafi edilemeyecek zararlara yol açılabilir. Tedavi öncesinde iyi bir cilt analizinin yapılması ve doğru ürünlerin kullanılması lazer epilasyonda olmazsa olmazlardandır.

Ağrı, şişkinlik, kıl kökü iltihabı, kızarıklık, cilt lekeleri ve kabarmalar epilasyon sonrasında sıklıkla görülen yan etkilerdir. Bu yan etkilerin görülmesi halinde operasyonların uygun bir şekilde yapılmadığı net bir şekilde söylenebilir. Yan etkiler görüldüğünde mutlaka doktor ile görüşülmeli ve kontrol sağlanması gerekir. Özelikle şikayetler uzun süre devam ediyorsa, mutlaka farklı bir uzmandan destek alınmalıdır. Böylece lazer epilasyon etkilerini minimuma indirerek kişilerin bu konuda ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olacaktır. Tedavi öncesi ve sırasında doğru işlemler yapılması halinde kişilerin operasyonlardan memnun kalması ve istenmeyen tüylerinden kurtulması mümkün olacaktır.

 

Leave a Reply