Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

İple Yüz Germe

İple Yüz Asma İşlemi Nedir?

İple yüz asma işlemi, bir çeşit gençleştirme işlemidir. İple yüz germe işlemine v lift, örümcek ağı, iple yüz asma tedavisi de denilmektedir.

Bu işlem ile kendi yüz hatlarını bozulmadan birkaç yaş geriye dönüp zamanı tersine çevirebilirsiniz.

İple Yüz Germe işlemleri; sarkma, kırışıklık, elastin kaybı, çene hattı ve yüz hatlarının sarkma nedeni ile netliğini kaybetmesi, derinin aşağı düşmesi gibi durumlarda uygulanır.

Yapılan tedavi ile tüm bu sorunlar çözümlenebilir ve vlift etkisi elde edilebilir.

İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Tedavi, özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile uygulanır. İşlem öncesinde doktor tarafından bir muayene gereklidir. Bu muayene de işlem için uygun olup olmadığınız saptanır. Daha sonra işlemin sakıncalı olmadığı saptanan ve sarkma, kırışıklık, çizgi gibi problemleri olan hastalara İple Yüz Germe Tedavisi yapılır.

Uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek etki etmesi beklenir. Etki eden anestezi ile işlem başlar.

Doktor tarafından uygun görülen noktalara germe ve asma görevi görecek olan çeşitli özelliklerdeki ipler kanüller yardımı ile yerleştirilir. Tüm iplerin gerekli noktalara konumlandırılma işlemi tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir.

Bütün ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak İple Yüz Germe Tedavisi tamamlanır.

Etkisini Ne zaman Gösterir?

İşlemin gerçekleştirildiği ipler deri altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini göstermektedir.

Tek seansta uygulanan İple Yüz Germe tedavisi sonunda daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. En mükemmel sonuçları ise, seanstan sonra oluşabilecek kızarıklık, şişlik gibi yan etkilerin iyileşmesinden sonra görebilirsiniz.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. Güneşten Korunmak
  2. Yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmak
  3. İşlemden sonraki 1 hafta yüze masaj yapmamak
  4. Sıcak su ile duş almamak

Tedavide Kullanılan İpler Nasıl iplerdir?

İple Yüz Germe Tedavisinde kullanılan ipler, ameliyat ipi tipinde üretilen v lift tedavisi için tasarlanan iplerdir. Bu iplerin deri altında farklı noktalarda germe görevi görecek olan çeşitleri vardır.

Bu çeşitler, Düz İpler, Kılçıklı İpler, Konili İpler ve Tırnaklı İplerdir.

İple Yüz Germe Uygulamasında kullanılacak olan ip türüne doktor karar vermelidir. İşlem öncesi yapılan muayene sonucu ciltteki problemlerin derecesi, ne derece bir gerilme yapılacağını belirler. Bunun yanı sıra her ip tipi farklı derece ve farklı bir yüz noktasında gerdirme görevi görmektedir.

Örneğin; konili ipler orta yüz ve burun hattında asma işlemi için uygun olabilir gibi.

Bu özelliklere göre bazen tüm ip tipleri gerekli olan bölgelere uygulanabilir, bazen de tek tip ip v lift işlemlerinde kullanılabilir.

İple Yüz Germe İşlemi Etkileri Nelerdir?

Uygulama yüz bölgesine uygulanmaktadır. Bu bölgede germe, kırışıklıkları açma, yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmaları asma, v lift etkisi yaratarak çene hattını, yüz hatlarını belirginleştirme, elmacık ve göz çevresinde net, sıkı bir görünüm elde etmek gibi bir etki yaratır.

V lift İşlemi Kalıcı Bir Çözüm müdür?

Bu işlem kalıcı bir çözüm değildir. İple Yüz Germe İşlemleri ile yerleştirilen ameliyat ipleri bir süre sonra deri altı hücreleri tarafından emilerek yok edilebilirler. Bu sebeple ömür boyu kalıcılık sağlamazlar.

V lift etkisinin ne kadar süreceği her hastada farklılık göstermektedir. Zira her insanın deri yapısı, kas yapısı, hormonal durumu ve yaşı farklıdır. Tüm bu kriterler kalıcılık süresini etkilemektedir.

İple Yüz Germe tedavisi yapıldıktan sonra hasta çeşitli sebepler ile yapılan tedaviden vazgeçerse, yerleştirilen ipler deri altından çıkartılabilir. Ancak bunun için ikinci bir operasyon gereklidir. Bu operasyonda da lokal anestezi ve tek bir seans gereklidir.

İple Yüz Germe Tedavi Fiyatları

Bu işlem için net bir fiyat vermek doğru değildir. Zira fiyatları etkileyecek yüzdeki sarkma, kırışıklık problemlerinin yoğunluğu, kullanılacak ip sayısı, iplerin kalitesi ve uygulama yapılacak alan genişliği gibi kriterler bulunmaktadır.