Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
IPL (Intense Pulse Light/Yoğun Atımlı Işık)
30
Haz

IPL (Intense Pulse Light/Yoğun Atımlı Işık) Nedir?

Intense pulse Light olarak Türkiye’de tanıtlan ve Türkiye’de yoğun atılımlı ışık olarak tanımlanan IPL, kadınların epilasyon dönemlerinde yeni bir tekniktir. Özellikle lazer epilasyonun gelişmiş bir hali olarak kabul edilen IPL, istenmeyen kalıcı tüylerin yok edilmesin ve köklerinin kurutulmasında etkin bir görev görür.

Normal lazerlere göre IPL tedavisinde farklı ışın dalgaları kullanılır. Bu ışınların diğer lazerlere göre farkı ise daha az ısı ve ışın verilmesidir. Böylece epilasyon sonrasında lazerin etkileri çok daha az hissedilir. Pek çok lazer tedavisi, koyu tenli kişiler için uygun değildir. Bu tür durumlarda ise IPL devreye girer ve lazer epilasyona hassas olan kişilerin de epilasyon yaptırmasına imkan tanır.

IPL (Intense Pulse Light/Yoğun Atımlı Işık) Tedavisi Her Bölgeye Uygun Mu?

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde IPL’nin tüm bölgeler için uygun olmadığı belirtilir. Daha küçük alanlara IPL uygulanabilir. Bu bakımdan yoğun olarak tercih edilen sırt, bacak gibi bölgelerde IPL yerine standart lazer epilasyonların tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Özellikle özel bir sağlık merkezinde çalışan uzmanların, IPL ya da alternatif lazer tedavileri konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olması halinde kişilere doğru yönlendirme yapabilir. Kişiler epilasyon yöntemlerinden hangisinin kendisi için en uygun olduğunu öğrenerek, IPL ya da diğer yöntemler sayesinde tüylerinden kurtulabilir.

IPL’de yüzde 75 oranında bir başarı oranı bulunduğundan dolayı kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Fakat kişilerin bu noktada vücut tipine uygun olmasına ve doktor önerisine dikkat etmesi gerekir.

Leave a Reply