Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

FRM – SRR

Fokuslu Ultrason İle Cilt Gençleştirme Nedir?

Fokuslu (odaklanmış) ultrason, tek seansta ses dalgaları kullanarak cilt altı dokuda kollajen yapılanmasını ve üretimini harekete geçirerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlayan ameliyatsız cilt germe yöntemidir.

Bu yöntem ile ses dalgaları istenilen doku derinliğine odaklanmakta ve hedeflenen bölgede ısı enerjisi oluşturarak derinin üst tabakasına herhangi bir zarar vermeden bağ dokusunda kollajen yapılanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde artan kollajen üretimi ile birlikte ciltte elastikiyet artışı da gözlenmektedir.

Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

İşlem sırasında hedeflenen bölgeye derinin 3mm ve 4.5mm altına odaklanmış ultrason dalgaları ulaşır, bu bölgede ısı hasarı oluşturur. Bu ısı hasarı kollajende kısalma, kalınlaşma ve bunun sonucunda da ciltte sıkılaşma meydana getirir.

Uygulama esnasında cilt yüzeyi etkilenmez. Uygulama deriye temas eden ultrason kartuşları ile yapılır. İşlem sırasında kartuş üzerinde ultrason jeli sürülür. İşlem öncesinde lokal anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Fokuslu Ultrason Tedavi Bölgeleri Nelerdir?

Bu uygulama ile boyun, göz çevresinde gevşek ve sarkmış deri, ağız çevresi çizgileri, orta yüz ve yanak bölgesindeki sarkmalar, çene bölgesindeki gevşeklik ve sarkmalar tedavi edilebilmektedir.

Fokuslu Ultrason ile yüz gençleştirme, yüz ovalitesinde kaybı olan ve çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolte bölgesine uygulanmaktadır.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 30 ile 60 dakika arası sürmektedir. Tek seanslık bir uygulamadır. Gerekli görülürse 1 yıl sonra tekrarlanabilir.

Ağrısız ve acısız bir yöntem olan Fokuslu Ultrason uygulaması lokal anestezi gerektirmez.

İğne batması hissi, elektriklenme, hafif hassasiyet hissedilebilir. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla günlük hayatına dönebilir, özel bir bakım gerekli değildir. İşlem sonrası deride yanık, leke gibi bir yan etki oluşmaz, bazı kişilerde geçici hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir.

Fokuslu Ultrason İşlemi Sonrası Etki Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulama sonrasında hemen hissedilmeye başlayan etki giderek belirginleşir. 3. Ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcılık taşır.