Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Fraksiyonel Radyofrekans

Fraksiyonel CO2 Lazer

Dünya üzerinde kullanılan en derin iz ve kırışıklık tedavi yöntemidir. Oldukça derin etkili olduğu gibi yan etkileri de ciddi olabilir. Bu sebeple son 5 yıldan beri “Lazer Dermatoloji” dünyasında devrim niteliği taşıyan ve bu sistemin yan etkilerini neredeyse sıfıra düşüren “Fraksiyonel CO2 Lazer” geliştirilmiştir.

Günümüzde “Akne İzleri, Gözenekler ve Kırışıklık Tedavisi” adı altında uygulanan yöntemler yetersiz kalabilmekte. Yıllardan beri deri yaşlanması, kırışıklıklar ve akne (sivilce) izlerinin tedavisinde farklı yöntemler kullanılmıştır.

Bu Yöntemler:

 1. Kimyasal Peeling
 2. Mirodermabrazyon
 3. Mekanik Dermabrazyon (zımparalama)
 4. Botox ve Dolgu Maddeleri
 5. Işık Tedavisi (Intense Pulsed Light : IPL)
 6. Lazer Tedavisi: Nd:YAG Lazer – Er: Glass ve Er:YAG Lazer – Fraksiyonel CO2 Lazer

Fraksiyonel CO2 Lazer’in Kullanım Alanları

 1. Kanser öncesi cilt lezyonlarının tedavisi
 2. Cilt kanserlerinin tedavisi
 3. Ciltteki kitlesel cilt lezyonlarının tedavisi
 4. Saç, kaş ve sakallı bölge içindeki kitlesel lezyonların tedavisi
 5. Piyojenik granülom tedavisi
 6. Rinofima ve otofima tedavisi
 7. Doğumsal veya sonradan oluşan benlerin tedavisi
 8. Göz kapaklarında oluşan kolesterol plaklarının tedavisi
 9. El ayak, genital bölge gibi yerlerde oluşmuş kitlelerin tedavisi

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulamasının Etkileri nelerdir?

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma meydana gelir. Sonraki 1-3 aylık süreçte ise cilt altında yeni kollajen oluşumu ve cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme meydana gelmektedir.

Tüm bunların sonucu olarak cilt gençleşmesi adlandırılan ciltte gerilme, cilt üzerindeki pürüzlerde, lekelerde ve izlerde yüksek seviyede azalma meydana gelir. Ciltteki gözenekler daralarak cildin yapısı 10-15 yıl önceki durumuna geri döner.

Ağrılı Bir Yöntem midir?

Uygulama sırasında lazer epilasyonda olduğu gibi çarpma hissi olur. Bu his anestetik kremler ve soğuk hava kullanılarak azaltılabilir.

Fraksiyonel CO2 Lazer Kaç Seans Yapılmalıdır?

Seans sayısı sorunun şiddetine göre ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Her uygulama sonrası ortalama %40 kadar iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde 1-2 seans yeterli iken çok derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi birkaç ( 3-5 ) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine göre değişir. Yüzeysel uygulanan tedavilerde  1-1.5 ayda bir, derin uygulamalarda ise 2-3 ayda bir tekrarlanır.

Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması sonrası pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün süren pullanma ve ardından birkaç günlük kızarıklık dışında bir şikayet olmaz. Hasta ikinci veya üçüncü günden itibaren makyaj yapabilir. Fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına devam etmesine olanak sağlar.