Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
Erkekte Göbek Eritme Yöntemleri
21
Eyl

Erkekte Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek bölgesindeki yağlanmalar, kadınlar ve erkeklerde hem sağlık açısından hem de görsel açıdan istenilmeyen bir durumdur. Erkeklerde, kadınlardan daha fazla androjen hormonu salgılanması, vücut sistemlerindeki kas kitlesinin de fazla olmasına neden olmuştur. Bu nedenle; erkeklerdeki kilo alımı, genellikle göbek bölgesinde yağlanma şeklinde görülmektedir. Eğer; bir erkeğin bel çevresi 102 cm sınırını aşmışsa, göbeklenmeye başladığının göstergesidir. Bel bölgesindeki genişleme, bu sınır değerinin çok üst seviyesinde değilse yol yakınken ve daha fazla yağlanma olmadan bir an önce göbek eritme egzersizleri yapmaya başlanmalıdır. Göbek yağı eritme amacıyla yapılan egzersizlerle birlikte tüketilen besinlere de dikkat edilirse daha çabuk sonuç elde edilecektir.

Erkeklerde Göbek Eritme İçin Beslenme Önerileri

  • Güne kahvaltı ile başlanmalıdır. Metabolizmayı hızlandıran besinler tüketmek kalori harcamanıza yardımcı olacaktır.
  • Günlük 3litre su içilmelidir.
  • Yüksek yağlı besinlerden kaçınmalı, sık aralıklarla yemek yenilmeli, 4-5 saatte bir beslenilmeli ve ara öğünlerle de desteklenmelidir.
  • Ana öğünlerde yağsız et, balık, kümes hayvanları, meyve, sebze, tam tahıllı gıdalar, kuru bakliyat ve lif içeren gıdaları ağırlıklı tüketmelidir.
  • Ara öğünlerde kuruyemiş meyve, sebze, peynir, yeşil çay tercih edilebilir.
  • Düzenli uyku uyunmalıdır.
  • Alkol, sigara gazlı içecekler yağlanmayı tetikleyeceği için uzaklaşılmalıdır.
  • Paket içerisinde satılan gıda maddelerindeki trans yağ asitleri, göbek yağlanmasına sebep olduğundan yenilmemeli, kızarmış gıdalardan da uzak durulmalıdır.
  • Günlük olarak az yağlı süt ve süt ürünlerinden fazlaca tüketmek göbek çevresinin yağlanmasını engelleyici bir yöntemdir.
  • Metabolizma hızlandırıcı olarak lanse edilen diyet veya gıda takviyeleri kullanılmamalıdır.

Erkekler için Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritmek için spor salonuna kayıt olup orada egzersiz ve ağırlık çalışmalarına başlamak daha kolay olacaktır. Göbek yağı eritme amacıyla uygulanacak egzersiz programında, 3 gün; 30 dakikalık Sprint egzersizler yaparak diğer 3 gününde ise ağırlık çalışması yaparak kas kitlenizi artırabilirisiniz. 30 dakikalık Sprint egzersizlerin, ilk 10 dakikasını ısınma hareketleriyle; kalan 20 dakikanın 20 saniyesini çok hızlı koşma, 40 saniyesini de dinlenme olmak üzere 20 dakikaya tamamlama şeklinde yapabilirsiniz. Eğer spor salonuna gidemiyorsanız; evde de ters crunch ve destekli crunch egzersizleri uygulayarak, dambıl çalışması yaparak veya tempolu bir yürüyüşle de göbek yağlarından kurtulabilirisiniz.

Leave a Reply