Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58
aa

Blog

Özel Elif Polikliniği
Warez Scriptler Hack Forumu
26
Haz

Erkeklerin en çok tercih ettiği cilt bakım uygulamaları

Erkek cildi ile kadın cildi yapı olarak birbirlerinden oldukça farklıdır. Fakat bu erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi cilt bakım ürünleri kullanmaları gerektiği gerçeğini ortadan kaldırmaz. Aslına bakılırsa, bazı durumlarda erkeklerin kadınlardan daha fazla cilt bakımına ihtiyacı olabilir.
nnKadın ve erkek cildi arasındaki en temel farklılıklardan biri erkeklerin yüzlerinde sakal olmasıdır. Fakat yapısal olarak ele aldığımızda, bu kadar görünür olmayan başka farklılıklar da mevcuttur. Erkek cildi daha kalın, yağlı, kolajen açısından daha zengin ve genel yapı itibarıyla farklıdır. Ancak tüm farklılıklara rağmen, erkekler de kadınlarla aynı cilt sorunlarını yaşayabilir.

Cilt dokusu söz konusu olduğunda, iki cinsiyet arasında büyük bir fark vardır. Cildin dış koruyucu tabakasının daha kalın olması nedeniyle erkek cildi daha serttir. Buna hormonlar, yağ ve ter bezleri, sakal ve tıraş gibi farklılıkları da eklediğimizde, dokusal farklılıkların çok önemli boyutlarda olduğunu söyleyebiliriz. Erkeklerin sivilce sorunu genellikle daha uzun sürer ve ciltleri daha fazla tahriş olur.

Peki erkekler hangi cilt bakımlarını tercih ediyorlar?

 • Jetpeel: Özel tasarlanmış handpiece’i sayesinde basınçlı hava ve serum fizyolojiği birleştirip, cilt yüzeyinde supersonik jet akımlarla mekanik peeling yaparak, cildin bakımını ve yenilenmesini sağlayan; ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyine ve alt katmanlarına geçişini hızlandıran bu yöntem, son yılların doğal ve etkili teknolojisidir. Bu supersonik akımlar; ürünlerin cildin derinlerine kadar yedirilmesini sağlarken, aynı anda cilde mikro masaj yapar. Ayrıca gözenekleri açarak, yıllar boyunca doğal olarak orada birikmiş parçaların ve ölü derinin nazikçe uzaklaştırılabilmesine imkan veren etkili bir cihazdır.
 • *Süpersonik jet akımlarla serum fizyolojik ve oksijeni cildinize uygular.
  *Gözenekler açılır.
  * Cilt yüzeyinde peeling yapar.
  * Ciltte mikro dolaşım imkanı sağlar.
  *Tedavi sonunda cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur.
 • Aquapeel: Aquapeel uygulaması su basıncı ve vakum gücü kullanılarak medikal bir cilt bakımı sistemidir. Cildin kontrolsüz bir hasar görmesini engelleyerek derinlemesine bir temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak amaçlanmaktadır. Aquapeel ile cilt bakımında öncelikle cilt, temizleyici solüsyonlarla ozonlu buhara tutulur. Sonrasında Aquapeel cihazı devreye girer. Basınç ve vakum bir arada kullanılır. Aşama aşama ciltte istenilen etkiye göre hazır solüsyonlar basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir. Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmaya çalışılır. Böylece cildin, bakım için kullanılan ürünlerden daha iyi faydalanabilmesi amaçlanır.1. Adım – Temizleme & Peeling
  AquaAHA;İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon ile AGUAPEEL cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını sağlar.
  2. Adım – Ekstraksiyon
  AquaSA;İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilikasit) solüsyon ile AQUAPEEL Cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar. Bir çok iltihabı cilt rahatsızlığına sebep olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesini sağlar.3. Adım – Hidrasyon & Beslenme
  AquaSA; İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilikasit) solüsyon ile AQUAPEEL Cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar.Bir çok iltihabı cilt rahatsızlığına sebeb olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesini sağlar.
 • Tek seferde temizleme, peeling, ekstraksiyon,didrasyon ve antioksidan sağlar.
  Cerrahi olmayan, enjektörsüz bir işlemdir ve rahatsızlık vermez.
  Cilt yenileme ve cilt gençleştirme sağlar.
  Gözle görülür kırışıklıkların, pigmentasyonların, akne ve daha fazlasının giderilmesini ve tıkanık gözeneklerin ve pürüzlü cildin hemen iyileştirilmesini sağlar.
 • Biriken ölü hücreleri düzenli olarak arındırdığınızda gözeneklerinizin temizlenmesine, beyaz ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olursunuz.
 • Klasik Bakım: Klasik Cilt Bakımı, felsefesi temizleme ve nemlendirme esasına dayanır. Ayda bir kez hemen hemen herkesin yaptırması gereken temel bir bakımdır.
  Uygulamada, tüm yüzeyde siyah nokta temizliği yapılır ve cilt nemlendirilir. Daha sonra mevsime ve cilt yapınıza uygun serum veya maske uygulaması yapılır. İşlem süresi yaklaşık olarak 1,5 saattir.
  Profesyonel ürünler ile uzamanlar tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinleme temizleme işlemi olan Klasik Cilt Bakımı yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanıyor.
  Bu şekilde cilt temizleniyor, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirlerden arındırılıyor, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış oluyor.
  Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilmektedir. Ancak deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir önerilmektedir.

Leave a Reply