Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Elektroterapi

Elektroterapi, bölgesel yağlanmalar, selülit ve ağrı tedavisinde kullanılmaktadır. Temel olarak, cilt yüzeyi, cilt altı dokuları ve derin kas guruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi amacı ile kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

Elektroterapi uygulamasında, kasların başlangıç ve bitim noktalarına yerleştirilen elektrotlara doğru akım verilerek uygulanmaktadır. Titreşim etkisi 72 saar devam etmektedir. Bu sebeple haftada 2 kez uygulanması önerilir.

Etkileri Nelerdir?

Uygulama, sarkık ve güçsüz kasların toplanmasını, uygulama yapılan bölgenin sıkılaşmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında uygulama alanındaki aktivite dokulardaki oksijenlenmeyi arttırarak yağların yakımını hızlandırmaktadır. Ayrıca kimyasal bir etki olmadan kasların çalışmasını, güçlenmesini ve artık maddelerin temizlenmesini sağlar.

Elektroterapi’nin oluşturduğu etki ile kılcal damarların genişletilmesi (vazodilatasyon) ve yağ yakılması (Lipoliz) gerçekleşir. Ayrıca dokularda oluşturulan yüzeyel ısınma ile metabolizmanın hızlanması, kan dolaşımının artması ve lenfatik dolaşım sağlanır.

Elektroterapi, bölgesel yağlanma ve elastikiyet kaybının yanı sıra ağrı tedavisi ve fizik tedavi alanlarında da başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Diğer uygulamalarla kombine olarak kullanılması başarı şansını arttırmaktadır.

Deforme Olmuş Kaslar ve Bölgesel İncelme İçin Elektroterapi

Uygulama, kaslara aktif egzersiz etkisi uyararak deforme olmuş kas ve sarkmış dokuları sıkılaştırarak toparlar. Ayrıca kasların aktif hareketi yağ yakımını arttırarak lokal fazlalıkları giderir.

Problemin yerine göre karın, kalça, basen, bacaklar gibi doğrudan ihtiyaç olan bölgeye Elektroterapi uygulanabilmektedir.

Oldukça etkili bir yöntem olan Elektroterapi uygulamasında 3. Seanstan itibaren sonuçlar gözlemlenir. Bu sebeple takip çok önemlidir. Takip için kişinin uygulama ile kaç kilo verdiği, ne kadarının yağdan gittiği, kas oranının ne kadar arttığı her hafta yapılacak olan vücut analizi ve ölçümler ile belirlenir.

Her hafta yapılacak olan vücut analizi ve ölçümler kişinin kendi otokontrolünü sağlaması ve motivasyonunun artması açısından büyük önem taşımaktadır.

Elektroterapi; Göğüs, Yüz, Kalça, Göbek, Karın, Basen, Popo ve Bel çevresinde güvenle uygulanabilmektedir.

Elektroterapi kaç Seans Uygulanmalıdır?

Hasta Elektroterapi seansına alınmadan önce bir takım testlerden geçirilerek kişinin vücut yağlarının yoğunluğu ve dağılımı tespit edilir. Sonrasında hangi Elektroterapi uygulamasına alınacağı bir uzman tarafından kararlaştırılır. Tedavi ortalama olarak 24 seansta tamamlanır ve her bir seans 45 dakika sürmektedir.

Sonuç Ne Zaman Alınır?

Genel olarak 3. ve 4. seanstan itibaren sonuç alınmaya başlanır. Gözle görülür bir zayıflama 12. seanstan sonra görülür. Tedavi sonunda Liposuction ameliyatı yapılmış gibi bölgesel incelme ve yağlarda erime görülmektedir.

Elektroterapi Cihazı Çalışma Yöntemi

16-24 elektrot ucu bulunan Elektroterapi cihazları ile incelmesi istenilen bölgelere bu uçlar yapıştırılır ve azar azar olmak üzere elektrik şokları verilir. Uygulamanın en büyük avantajı ise, çok sayıda elektrot ucu olduğu için vücudun birden fazla bölgesinde eş zamanlı incelme sağlanabilmektedir.

Tedavi sırasında Hastanın Yapması Gerekenler Nelerdir?

Elektroterapi tedavisine başlan bir hasta tedaviye düzenli bir şekilde katılmanın yanı sıra beslenmesine de çok dikkat etmeli. Tedavi boyunca kas hücrelerinin gelişimini sağlamak, kas dokusunu büyütmek için Alfa-Hidroksi asitleri ve L-Karnitin bakımından zengin yiyeceklerle beslenmeleri, ayrıca kafeinli içecekler ve limon, ananas, greyfurt gibi meyve suları tüketilmesi önerilmektedir.