Çalışma Saatleri: 8.00-17.00 Pzt-Cum
Randeveu ve İletişim Hattı 0332 353 21 56

Cilt bakımı yaptırmadan önce cildiniz ile ilgili bilgilere ulaşmanız önemli ve hassas bir noktadır. Cilt türünü belirlemek için, cilt yapısı, nem durumu, gözenek durumunu, yağ oranını, cilt bozuklukları gibi kıstasları değerlendirmek gerekir. Profesyonel bir destek almanızı ve aldıktan sonra cilt bakımınıza başlamanızı tavsiye ederiz. Polikliniğimizde lazer epilasyon, bölgesel zayıflama ve çok çeşitli cilt bakımı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda uygulamalarını yaptığımız cilt bakımı çeşitleri ile ilgili hap bilgiler paylaşıyoruz, keyifli okumalar.

Polikliniğimizde Yararlanabileceğiniz Cilt Bakımı Çeşitleri

Klasik Cilt Bakımı

Cilt bakımı yaparken ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi, cilt tipidir. Uygulanan cilt bakımı, cilt tipine uygun olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan cilt bakımı beklenemeyen sonuçlar almanıza neden olabilir. Kullanılan ürünler dışında, genel olarak her cilt için günlük hayatınızda yapmanız gerekenlerden biri en az iki litre suyu gün içerisinde tüketmek. Cildin aşırı güneş ışınlarından korunması, uyumadan önce yüzünüzdeki makyajın temizlenmesi ve kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanılmaması, yine genel olarak yapılması gerekenler arasında. Bunların dışında cilt tipinize uygun cilt bakım malzemeleriyle bakımınızı destekleyebilirsiniz. Cildinizin nem oranına dikkat ederek cilt kuruluğunun önüne geçmeniz mümkün. Bunun için nemlendirici kremlere başvurulabilir. Günlük olarak yatmadan önce yapılan cilt temizliği, cildinizde oluşan siyah nokta ve sivilceleri büyük oranda önlemektedir.

Oksijenli Cilt Bakımı

Yıllardır yurt dışında uygulanan bu terapi yöntemi sonucunda, uygulanan ürünün derinin iç katmanlarına ulaşır. Buda kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bunun yanı sıra, deri altındaki çeşitli enzimlerin salgılanmasını da sağlar. Oksijenli cilt bakımı, cildin erken kırışmasına da engel olan bir tedavi yöntemidir. Cildi ölü hücrelerden arındırarak canlandırır. Ağrısız bir şekilde uygulanabilen bu cilt bakımı yöntemi sayesinde, cilt rahatlar, gerekli nem oranına kavuşur ve gözenekler açılır.

Casmara Maske

Casmara bakım kürleri, içlerinde bulunan yosun ekstresinin, cilt üzerindeki nemlendirme ve besleme özelliği sayesinde, cilt için en uygun bakım yöntemlerinden birisi olarak uzun yıllardır bilinmektedir. Casmara bakım kürleri birçok cilt problemini gidermektedir. Alın çizgileri, göz etrafı torbalanmaları, cilt sarkıklığı, burun kenarı çizgileri, boyun çizgileri gibi birçok sorunu gidermede en büyük yardımcıdır. İçeriğinde, şeker, amino asitler, vitaminler ve eser elementler yer almaktadır. Bu kürlerin, genel cilt bakımı sonrasında yapılması, edinilen sonuçların daha kesin olmasını sağlamaktadır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yönteminde bir ya da birden fazla kimyasal cildinize uygulanır. Bu yöntemle derinin belli katmanlarında belli hasarlar oluşturulur ve sağlıklı derinin ortaya çıkması sağlanır. Kimyasal peeling, Yüzeysel, Orta Derinlikte ve Derin olmak üzere üçe ayrılıyor. Bu işlemi ile ciltteki sivilce izleri, yaşlılık belirtileri gibi etmenlerden kurtulmak mümkün. Tedavi yöntemi uygulanırken, cilt tipine ve ciltteki problemlerin cinsine göre değişmekle birlikte ortalama 1-2 haftada bir 2-4 seans önerilir.

Eyecell

Göz altı morlukları, göz altı şişikleri gibi sorunlarda kullanılan eyecell, büyüme faktörlerinden, botanik kök hücre ekstratlarından ve biyo-peptidlerden üretilmiştir. Bu tarz problemlerle karşı karşıya olanlar için, önerilen en etkili kremlerden birisidir. Eyecell uygulanan kişinin problemine göre, seans süresi değişiklik gösterir. İşlemin uygulandığı süre ise yaklaşık 30 dakikadır. İşlem uygulandıktan sonra da alınması gereken bir önlem yoktur. Makyaj yapılabilir ve gündelik hayata devam edilebilir.

JetPeel

Ağrısız bir tedavi yöntemi olan Jet Peel serum fizyolojik, hava, O2 kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Aynı zamanda sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenlere önerilen yöntemlerden de biridir. Jet Peel yöntemi, el, ayak, göğüs, sırt ve dirsekler gibi vücudun birçok yerinde uygulanmaktadır. Tedavi süresi ve sıklığı doktor tarafından belirlenir. Minimum 7, maksimum 30 günde bir uygulanmaktadır.

Lazer İle Akne Tedavisi

Birçok kişi tarafından sivilce olarak anılan Akne (acne vulgaris), özellikle yüz, sırt ve göğüs bölgesinde görülen ve en sık karşılaşılan cilt problemidir. Aknenin en çok görüldüğü dönem ergenlik dönemidir. Ancak ergenlik sonrası dönemlerde de çevresel koşullar ve beslenme alışkanlıkları doğrultusunda ortaya çıkabilmektedir. Hatta bir çok vakada ergenlik döneminde aknenin kökeni, cilt tabakasındaki kıl kökleri ve yağ bezleridir. Dışarı atılamayan yağ molekülleri, bakteriyel etkenlerle beraber akne vakalarına sebep olmaktadır.

Çoğu kişi aknenin kendisinden ziyade iyileşme sonrası kalan izlerden şikayet eder. Bu sebeple en ideal çözüm akne iyileşmesinin bir Dermatolog hekim gözetiminde bilinçli ve kontrollü bir şekilde sağlanmasıdır. Akne izi gibi problemlerin ortaya çıkmaması için en temel unsur, akne tedavisinin hekim gözetiminde doğru bir şekilde yürütülmesidir. Ayrıca günümüzde son derece gelişmiş olan lazer teknolojileri ile akne izi tedavilerinde kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Lazer Destekli Leke Tedavileri

Lazerle Leke Tedavisi, son yıllarda tüm dünyada güvenle uygulanan, olumlu sonuçlar veren, yan etkileri az ve hastanın günlük aktivitelerini kısıtlamayan oldukça etkili bir yöntemdir.

Collagen Bakım

Cilde anında sıkılık etkisi sağlayan, nemlendiren ve yoğun hücre yenilenmesini sağlayan Kolajen 360 Capsuled Mask, oldukça etkili ve yenilikçi bir yüz maskesidir. Özel bir içeriği vardır ve basit bir uygulama olarak dikkat çeker. Cilde daha sıkı ve daha taze bir görünüm kazandırır, cilt hasarlarını iyileştirir ve nemlendirir, sıkılaştırma etkisi ile anında sonuç alınmasını sağlar ve yoğun hücre yenilenmesini sağlar.

Prenses Bakımı

Prenses Bakımı uygulaması, özel makinesinin silindir uçlarıyla mesajımsı hareketlerle bitki bazlı aktif içerikler cildin derinine penetre olur, derinlemesine temizlik sağlar. Özel makinesi yüksek frekans kullanılarak hücrelere enerji ve oksijen sağlar. Antibakteriel etkisi oluşturur. Son dokunuş olarak, yüz, göz ve boyun bölgesine nemlendirici krem uygulanır ve müşteri sağlıklı, canlı bir ciltle uğurlanır.