Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00 (Pazar Hariç)
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Blog

Özel Elif Polikliniği
Cildinize İyi Gelecek Maske Uygulamaları
19
Oca

Cildinize İyi Gelecek Maske Uygulamaları

Cildinizin bakımlı olmasını istemeniz ve kişisel bakımınız özen göstermeniz kendinize verdiğiniz değerin bir parçası. Evde uygulayabileceğiniz uygulamalar olduğu gibi profesyonel destek alacağınız uygulamalar da bulunmakta. Daha önce paylaştığımız Bilmeniz Gereken Doğru Cilt Bakım YöntemleriGenç Kızlar İçin Cilt Bakımı Önerileri ve 30’larına Doğru Yaklaşan Kadınların Bilmesi Gereken 10 Cilt Bakım Tüyosu yazılarımıza göz atarak bilgi edinebilir veya polikliniğimize gelerek aşağıdaki maske uygulamaları ile cildinize iyi gelecek kendinizi şımartabileceğiniz işlemleri yaptırabilirsiniz.

Maske Uygulamaları

Cosmelan Dermamelan

Hassas ciltlerde çeşitli nedenlerle meydana gelen lekelerin giderilmesinde en etkileyici tedavi yöntemlerinden biridir. Yüz, boyun, karın bölgesi, eller ve bacaklarda uygulanabilmektedir. Akne lekeleri, ciltteki yaşlılık lekeleri derideki koyu lekelerin tedavisi için tercih edilebilir. Ağrısız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir ve kısa sürede sonuç alınabilir. Şu durumlarda, bu tedavi yöntemi önerilmez;

İçeriğindeki herhangi bir maddeye alerji durumu

Kronik cilt hastalıkları

Aktif Herpes Simpleks

Gebelik ve emzirme

Açık yaralar ve yeni güneş yanıkları

Rozasea

Doktor gözetiminde yapılan cilt analizi sonrasında tek seansta uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında uygulamanın yapıldığı kişi, maske bekleme süresi dolduktan sonra cildini ılığa yakın suyla yıkamalıdır.

Crystal Fiber Maske

Ciltteki nemi arttırmak adına kullanılan yüz maskesi Crystal Fiber Maske, kristal fiberler kozmetik etkin maddelerin cilt yüzeyinden emiliminde büyük etki sağlamaktadır. %100 doğal olan maske, cildin yeniler ve nem dengesini sağlar. Aynı zamanda yaşlanma sürecini de azaltır. 1 kutu içerisinde toplam 5 adet maske yer alır. Kullanırken maskelerden biri açılır. Ara kattaki maske önceden temizlenmiş cilde yapıştırılır. Yaklaşık 21 dakika maske ciltte bekler ve maske çıkarıldıktan sonra yoğun nemlendirici Hydra vital factor K krem cilde uygulanır.

Collagen Bakım

Collagen maske, cildin yenilenmesi adına tercih edilen maskelerden birisidir. Maske uygulandığı takdirde, cildin yenilenmesine, metabolizmanın hızlanmasına ve ciltte pürüzsüz bir görünüme kavuşulmasına yardımcı olur. Bu pürüzsüz görünümün sağlanması için, cildin derinliklerine işlemiş melanini kompoze eder. Kırışıklık tedavisinde de %90 başarı sağladığı görülmüştür.

PCO Maske

Akne aktivitelerinin azalması anlamında yardım sağlıyor. Maskenin içeriğinde bulunan koyun plazentası, hyoluronik asit, kojik asit, kollagen, Vitamin E, Vitamin C, Aloe Vera maddeleri sayesinde kırışıklıklar ve sarkmalarında önüne geçilebilmektedir.

PCO maskesi ile aşağıdaki faydaları sağlayabilirsiniz

  • Hücre yenilenmesi
  • Mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkların azaltılması
  • Cilde nem kazandırılması
  • Toksik maddelerin atılmasını  (Antioksidan etki )
  • Lekelerin açılması
  • Cilde elastikiyet ve dolgunluk kazandırması
  • Cildin vitamin ve mineral ihtiyacının sağlanması

Cildinize iyi gelecek maske uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.