Çalışma Saatleri: 8.00-17.00 Pzt-Cum
Randeveu ve İletişim Hattı 0332 353 21 56

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri, bölgesel zayıflama bilinenin aksine bir kilo azaltma yöntemi değildir. Vücutta bölgesel olarak biriken yağların bazı teknikler sonucu azaltılmasıdır. İşlem sonunda ihtiyaç olan bölgede biriken yağların yakılıp, sıkıştırılmasıyla vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.

Kliğinimizde verdiğimiz Bölgesel Zayıflama Yöntemleri hizmetlerimiz şunlardır;

Kavitasyon

Zayıflama ve selülit tedavi yöntemlerinden biri olan kavitasyon, yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek, o bölgedeki yağların eritilmesini sağlamaktadır. Yağları parçalayarak suyla absorbe eden kavitasyon, bölgesel zayıflama yöntemi olarak önerilen bir tedavi yöntemidir. İşlem başına ortalama 2 cm incelme sağlayan yöntem, 5-7 seansta uygulanan bölgede 10 cm’ye kadar incelme sağlayabilir. Ağrısız bir şekilde uygulanan yöntem şu rahatsızlıklara sahip olanlarda uygulanamaz;

 • Kalp pili olanlara
 • Hipertansiyon hastalarına
 • Otoimmün hastalığı bulunanlara
 • Şeker hastalarına
 • Vücudunda pilatin olanlara
 • Yaşlılara
 • Altı aydan kısa bir süre önce sezeryan gibi uygulanacak bölgeden ameliyat olanlara

Hem erkeklere hem kadınlara uygulanabilen kavitasyonun bazı yan etkileri de mevcut. Kavitasyon yaptıranlarda kabarcık, soyulma, yanık ağır yanıklar ve deride kızarıklık oluşma riski de bulunuyor. Yaklaşık 1-3 beden arasında küçülme sağlayan yöntem Liposuction ( yağ aldırma) yönteminden daha az etki sağlıyor.

Elektroterapi

Çok eski zamanlardan beri kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan elektroterapinin, hala kullanılan çeşitli yöntemleri mevcut. bölgesel yağlanmalar ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Elektroterapi yönteminde yağ yakımı gerçekleşir. Bununla beraber, dokularda oluşturulan yüzeysel ısınma ile metabolizmanın hızlanması, kan dolaşımının artması ve lenfatik dolaşım sağlanıyor. Fizik tedavi alanında tercih edilebiliyor. 3 farklı akım yöntemi kullanılır. Bunlar; Doğru Akım, Alçak Frekanslı Akımlar, Orta Frekanslı Akımlar. Elektroterapi yöntemi, göğüs, yüz, kalça, göbek, karın, basen ve bel çevresi bölgelerinde kullanılabilir. Tedavinin seansları ortalama 45 dakika sürmektedir. Seanstan önce kişi bazı testlere tabi tutulur. Testler sonucunda tedaviye uygun görülürse seanslara başlanır. Tedavi ortalama 24 seans sürer.

Lipoliz

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri de, lipoliz olarak bilinmekte. Lipolizle bölgesel fazlalıklar doğal yöntemlerle giderilebiliyor. Maliyet olarak da az olması daha fazla tercih edilmesine neden oluyor. Lipoliz tedavi yöntemi, Bölgesel yağlanma olan tüm bölgelerde (karın, basen, bacak, kol, boyun), göz altı yağ torbalarını gidermede, selülitleri gidermede, jinekomasti (göğüs büyüme rahatsızlığı) tedavisinde kullanılabiliyor. Tedavi uygulanırken 10 – 13 cm’lik, çok ince iğnelerle PPC maddesi enjekte edilir. Vücut, bu madde sayesinde doğal yöntemlerle yağları dışarı atar. 2. seansla beraber 1-2 ay içerisinde gözle görülür bir sonuca ulaşmak mümkün. Şu rahatsızlığı olan kişilerde uygulanamamaktadır;

 • Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,
 • Diyabet hastalarında,
 • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,
 • Hamilelik / emzirme döneminde,
 • Antikuagülan tedavisi gören hastalarda

Pressoterapi

Pressoterapi bölgesel zayıflama tedavisi, Bölgesel Zayıflama Yöntemleri arasında detoks tedavisi için dizayn edilen ve özel bir basınç tedavisi yöntemidir. Pressoterapi cihazı, sahip olduğu pompalar yardımıyla cildin altında bulunan damar ve lenf dolaşımına etki ederek detoks ve lenfatik drenaj uygulamaktadır. Bu tedavi yöntemi, zayıflama, incelme anlamında etki sağlar ve gençleştirici özelliği vardır. Bacak ve basen bölgesindeki aşırı kilo nedeniyle oluşan su ve yağ oluşumunu tedavi eder. Aynı zamanda varis sorununa da iyi gelen bir tedavi yöntemidir. Dolaşım bozukluğu çeken hastalarda bu tedavi yöntemine başvurabilmektedir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz yönteminde, yağ hücreleri dondurularak işlevsiz hale getirilir ve yok olması sağlanır. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması, hücre ölümüne olmaktadır. Bu nedenle yağ tabakasının bulunduğu bölgeler hedef alınır ve bu bölgelere, soğuk lipoliz uygulanarak yağlar parçalanır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Bu yöntem yağ dokusu ve cilt dokusunu aynı anda tedavi eden tek yöntem olarak bilinmektedir. Tedavi esnasında, ‘’İnfrared Termal Derece’’ yardımı ile cilt ısısı kontrol edilir. Böylece hem derin hem de yüzeysel selülit bölgeleri tedavi edilebilir. 5 bölgede uygulanabilir, bunlar;

 • 1) Kalçalar
 • 2) Bacaklar
 • 3) Karın
 • 4) Bel Bölgesi
 • 5) Kollar

Tedavi yöntemi acısız bir şekilde tamamlanabilmektedir. Seans sayısı 6-8 arasında değişmektedir. Bu yöntem cildin yaşlanmaya karşı korunmasında da etkili yöntemlerden birisidir.