Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Altın Bakımı

Hanımlar kendinizi şımartmayı sonuna dek hak ediyorsunuz.

Saf Altın, asırlar boyu ayrıcalıklı ve varlıklı kişilerce genç ve güzel bir cildin sırrı olarak kullanılmıştır. Teknolojide ve kimya endüstrisinde yaşanan gelişmeler, bu antik sırdan günümüzde de sonuna dek faydalanılmasını sağlamıştır. Üstelik artık Altın Bakımı için kraliçe olmanız gerekmiyor.

UMO yenilikçi Japon teknolojisini, altının zengin içerikli ve doğal iyileştirici gücüyle birleştirerek ışıltılı, pırıl pırıl bir cilde kavuşturuyor.

Tıp Alanında Altın Kullanımı

1992 yılında Fransız arkeologlar 14.yy’da Mısırda yaşayan kadınların güzellik kaynağını araştırdı: Antik Mısırdaki kadınların çoğunun özellikle Cleopatra’nın cildine saf altından yapılan özel bir maske ile bakım yaptıkları görüldü. Cleopatra her gece bu maske ile uyurdu ve bu sayede ölene dek yüzünün güzelliğini uzun yıllar boyunca korudu.

Ayrıca yapılan diğer araştırmalarda Ch’ing hanedanı kraliçesinin altınla cildine her gün masaj yaptığı belirlendi.

Altın Kural: 24 Ayar Altın + Gamma PGA + İyonlar + Ultrasonik Nano Mist = Işıldayan Cilt

Altın, cilt bakımlarında yaygın olarak kullanılmamaktadır. Çünkü altın zor çözünen bir maddedir ve cilde nüfuz etmesi güçtür.

UMO, tescilli Gamma PGA/Nano Mist teknolojisini kullanarak altını çözen ve cilt bariyerinin içerisine taşıyarak altının sunduğu tüm avantajlardan faydalanmayı ve hem anında hem de kalıcı sonuçlar almaya olanak tanıyan özel bir madde geliştirdi.

Özellikler ve Faydalar altının saflık ayarı ile ölçülür. Saf altın 24 ayardır.

UMO 24 Ayar Altın Yüz Bakım sisteminde bu saflıktan faydalanılarak elde edilen etkiler nelerdir?

Gerginleşme ve sıkılaşma sağlar, kolajen azalmalarını ve elastin bozulmalarını yavaşlatarak cildin sarkmasını önler. Cildin bazal katmanında hücre çoğalmasını tetikleyerek sağlıklı ve dayanıklı cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar ve böylelikle ciltte sıkılaşma etkisi yaratır. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltır.

Altın, üstün nemlendirme formülüne sahip Gamma PGA ile cilde taşınır. Bu formül, nemi içinde tutarak cildi daha pürüzsüz ve elastik bir görünüme kavuşmaya hazırlar. Aydınlatır ve canlandırır.

1929’dan beri altın, romatoid artrit tedavisinde enflamasyon azaltıcı olarak başarıyla kullanılmaktadır.

Altının anti-enflamasyon özelliği ayrıca ciltteki enflamasyon’un da azalmasını sağlayarak melanin salgılanmasını yavaşlatır ve yaşlılık lekelerini azaltarak cildi aydınlatır, canlandırır. Serbest radikalleri yok eder. Altın, cilde zarar veren serbest radikallerle savaşarak cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.

Gamma PGA’in Gücü:

Saf doğal nemlendirme özelliğine sahip, dikkat çekecek ölçüde etkili bir nemlendirme bileşimi olan Gamma PGA, cilt bakımı teknolojisinde büyük bir buluştur. Gamma PGA, Hyaluronik Asitten 10 kat daha güçlü bir nemlendirme etkisine sahip olup, kolajenden daha çok elastiktir.

Gamma PGA, cilde nüfuz etme ve nemi muhafaza etme yeteneği sayesinde, aktif bileşenler için ideal bir taşıyıcıdır.

Gamma PGA aynı zamanda cildin doğal nemlendirme yeteneğini de arttırarak cildin elastikiyetini korumasını sağlar. Bir sağlık yiyeceği olan Japon soya fasulyesinde bulunan Natto özünden elde edilen Gamma PGA, %100 doğal olup, herhangi bir koruyucu madde içermemektedir.

Altın Bakımı Ultrasonik Nano Mist mucizesi UMO Yüz Bakım Spa Nano, ultra ince yapısı ve taşıdığı iyon yükü ile cildin derinliklerine kolayca nüfuz ederek çözünmüş Gamma PGA’yı ve 24 Ayar Altını cilde taşır.

Nano Mist, geleneksel bir buharlaştırıcıdan çıkan su damlacıklarının hacminden 7 kat daha küçüktür. Ayrıca cildin epidermal tabakasını yumuşatarak nem emilimi için en uygun ortamı yaratır.

Sağlıklı Negatif İyonlar sağlığa inanılmaz derecede faydalı oldukları bilinen Negatif İyonlar, cilt hücrelerindeki serbest radikalleri yok eder, doku sıvısının asidik seviyesini dengeler ve vücut sağlığına iyi gelir.

Üstün Yüz Bakım Sisteminin Uygulanması:

  1. Derinlemesine bir yüz temizliği ile başlar.
  2. Arındırma işleminden sonra Gamma PGA kullanılarak geniş kapsamlı ve eksiksiz bir lenf drenaj masajı uygulanır.
  3. Ardından, tescilli Nano Mist teknolojisiyle Gamma PGA, negatif iyon ve aktif bileşenlerin cilde taşınmasına devam edilerek derinlemesine nemlendirme sağlanır, cilt 24 Ayar Altın yaprakların uygulanmasına hazırlanır. Sonra yapraklar dikkatlice cildin üzerine uygulanır.
  4. Bir kez daha Nano Mist tatbik edildikten sonra altın yavaşça ve derinlemesine bir masajla cilde tamamen yedirilir.
  5. Uygulama UMO Silk Gel ile tamamlanır.
  6. Cilt sıkılaşır, gerginlik kazanır ve canlanır.Uygulamanın hemen ardından edinilen bu sonuçlar uzun süre kalıcılığını korur.