Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu / Konya Lazer Epilasyon
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer Nedir?
Alexandrite Lazer, vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşan istenmeyen tüylerden kurtulmak için, çeşitli dalga boylarına ve enerjilerine sahip lazer cihazları ile uygulanan ağrısız ve acısız bir tedavi şeklidir.

Kişinin cilt tipi ve kıl yapısına bağlı olarak değişen çeşitli dalga boylarındaki lazerlerin cildin belli katmanlarına enerji göndermesi ile etki eder. Bu enerji cildi yakmaz ve seçici olarak sadece kıl köklerine etki eder. Bu sayede ısı enerjisini epsorbe eden kıl kökleri, içeriğinde ki melanin yapısı sayesinde tahrip olur.

Bu lazer sistemini diğerlerinden ayıran en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olması, kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar.

Ağrısız ve acısız bir yöntem olan Alexandrite Lazer, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliğine sahip. Ayrıca seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin en önemli bir diğer avantajıdır.

Kumral ve gri tonlu kıllar daha koyu renkli kıllara kıyasla az dirence sahiptir. Koyu renkli kıllar için daha etkili bir yöntem olan Alexandrite Lazer yönteminde beyaz kıllar tedaviye cevap vermezler.
Uygulamada herhangi bir su yasağı bulunmuyor. Ayrıca işlemden 3 gün sonra güneşlenmede sakınca yoktur.

Alexandrite Lazer Nasıl Uygulanır?
İşleme gelmeden 5 gün önce jilet yapılmalıdır. Yüz bölgesi makasla kısaltılmalıdır.
Vücut seans aralıkları 2.5 ayda bir, yüz için seans aralıkları ise 1,5 ayda bir yapılmaktadır.
Rutuş aralığı 16. İla 20. gün arasındadır. 21. gün işlem yapmamak işlem başarısı için önemlidir.