Whatsapp Whatsapp
Telefon +90 551 241 2590
Her gün : 09:00 - 19:00 (Pazar Hariç)
İl Sağlık Müdürlüğü Arkası, Mehtap Apt. No:3 Selçuklu
bilgi@elifpoliklinigi.com
0332 353 21 58

Casmara Maske

Casmara bakım kürleri her cilt durumuna özel etki gösteren aktif içeriklere sahiptir.

Yosun ekstresinin cilt üzerindeki nemlendirme ve besleme etkisi uzun yıllardır bilinmektedir. Minerallerce zengin, kara bitkilerinden 10 kat daha fazla oligo elementlerine sahiptir. İçeriğinde şeker, amino asitler, vitaminler ve eser elementler bulunur.

Cilt bakımı sonrasında uygulaması, kullanılan ürünlerin içeriklerinin daha derine inmesini sağlar. Bu özelliğinden dolayı cilt bakımları ile daha efektif sonuç vermektedir.

YÜZ İÇİN CİLT BAKIM MASKELERİ

Casmara REAFFIRMING MASK 2020

Toksin atıcı, yağlılığı emici ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Karma ve yağlı ciltler için olup ana içeriği bitkisel kömürdür. Hücresel fonksiyonların oluşturduğu fazla yağlılığı, pürüzleri ve katabolik maddeleri emer. Ayrıca içeriğindeki yosun bazı cilde çok iyi nem verir.

GREEN MASK 2025

Oksijen verici, sıkılaştırıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir. İçeriğinde bulunan yüksek klorofil sayesinde güçlü bir oksijen verici ve yatıştırıcı etkisi vardır. Kahverengi yosun ve polisakkarit içeriği ile cilde nem verir, cildin proteinleri üzerine etki ederek canlanmasını sağlar.

Özellikle kuru ciltlere, kızarık ciltlere, güçlü peeling, dermabrazyon, operasyonlar sonrası önerilir.

VITAMIN VEGETABLE MASK 2030

Anti-oksidan içerir, cildi canlandırır ve kırışıklıkları giderir. Portakaldan gelen yüksek C vitaminli deniz yosunu bazlı maske, içeriğindeki dereotunun da etkisi ile C vitamini zenginidir.

Cilt açıcı özelliğe sahiptir ve serbest radikallere karşı güçlü bir savaşçıdır. Kolajen sentezini arttırır ve cildi canlandırır. Cildin elastikiyetini arttırarak çizgilerin görünümünü yumuşatır.

SENSITIVE MASK 2040

Cildi yatıştırır, sakinleştirir ve vitamin verir. Yosun bazlı menekşe ekstresi ve yulaftan gelen A, B ve E vitaminleri sayesinde nemlendirici ve sakinleştirici etkiye sahiptir.

Kuperozlu ciltler için, reaktif ciltli kişiler için idealdir. Absorbe etme özelliğinden dolayı RT4 Retinol bakımı ve aktif içerikleri cilde taşır.

KIWI MASK 2060

Cildi derinlemesine temizler ve nemlendirir. Kiwi Mask 2060, C vitamini yönünden çok zengin olan kiwi meyve özleri ile zenginleştirilmiş peel-off maskedir.

Kiwi Mask, cildin dokusundan ve elastikiyetinden sorumlu kolajen-elastin sentezinde rol oynamasının yanı sıra cildi derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Ayrıca, kolajen-elastini tetikleyerek lifting etkisi de sağlar.

Tüm bunlara ek olarak Kiwi Mask, mükemmel bir beta-karoten, protein ve oligoelement kaynağıdır. Tüm bu bileşenleri haşhaş tohumunun yatıştırıcı özellikleri ile harmanlayarak cilde ihtiyacı olan tüm enerjiyi verir.

Her cilt tipi için uygun olan Kiwi Mask, özellikle diriliğini kaybetmiş, yenilenmeye ihtiyaç duyan ciltler için çok uygundur.

GREEN TEA MASK 2050

Mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Cildi canlandırır ve anti-stres özelliğine sahiptir.

Yeşil çay yaprakları ve yosun bazı bulunan maske, hücresel yaşlanmayı azaltan polifenol ve catequines molekülleri içerir.

Catequines; C vitaminine göre 100 kat daha fazla anti-oksidan içerir ve cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı mükemmel bir savaşçıdır.

Ayrıca içerisinde bulunan A, B2, C ve E vitaminleri sağlıklı ve canlandırıcı bir etki oluşturur.

Yeşil çay; güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyan oldukça önemli bir aktif içeriktir.

Lavanta Başakçığı, çok eski çağlardan beri kullanılmakta olan aromatik şifalı bir bitkidir. Aromaterapik etkisi günlük yorgunluğu azaltır, rahatlatır, gerginliği, siniri ve depresif hissi alır.

C40 BI-PHASE SOYA MASK

Cildi besleyici, canlandırıcı ve güçlendirici etkiye sahiptir. İki farklı maskeye bir arada sahip olabileceğiniz uygulamada, göz bölgesi üzerine uygulanan bir “Göz Maskesi” ile yüzün diğer bölgeleri ile boyuna uygulanan bir “Soya Yüz Maskesi”nin birleşiminden oluşuyor.

Göz Maskesi, kuru yaban mersini ekstresi içerir. Bu ekstreden çiçeklerin ve meyvelerin rengini veren bitki pigmentleri elde edilir. Antiseptik ve dekonjestif (ferahlatıcı) etkisi bulunur. Lenfatik, kan sirkülasyonu ve damar korunması için ideal olan P vitaminine sahiptir.

Soya Maskesi ise; soya çekirdeği ekstresi içerir. Cildin elastikiyetini arttırma, cildi sıkılaştırma ve besleme özelliğine sahiptir. Bu sebeple tüm cilt tipleri için uygundur.

REGENERIN MASK 2055

Cildin hücrelerine canlılık ve dinamizm veren keten tohumu ve aloe yaprakları karışımından oluşan karbonhidratlardan meydana gelmiştir. Hücre yenileyici ve ANTİ-İRİTAN etkiye sahiptir. Ayrıca cildi yatıştırır, canlandırır ve yumuşatır.

Keten tohumu; cildi yumuşatan ve sakinleştiren enzimler, aromatik yağlar ve sıvılar içerir.

Taze Aloe yaprakları; içeriğindeki zengin aloin sayesinde yeni hücrelerin oluşmasını sağlar, anti-iritan ve yatıştırıcı etkileri vardır.

Bu formülde kullanılan keten tohumu ve aloe ekolojik tarımdan elde edilir.

Maskenin kullanımı: Özellikle peeling ve cilt soyucu bakımlar sonrası önerilir.

GOLD MASK 2080 (Yeni)

Cildi canlandırma ve tazeleme özelliğine sahiptir.

Altın maske, 24 KARAT ALTIN TOZU, mineraller ve deniz yosunu özünden oluşan içeriğe sahiptir. İçeriğinde bulunan aktif maddeler ve 24 KARAT ALTIN TOZU aynı zamanda yüz ve boyun bölgesi için sıkılaştırma sağlar.

Bu maddeler cildi en kısa sürede yoğun bir şekilde besler ve yeniden canlanmasını sağlar.